З 16 січня 2024 року набрав чинності внутрішній наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410 «Про затвердження Зміни № 13 до національного класифікатора ДК 003:2010», затверджений на вимогу сучасних потреб ринку праці. Оскільки всі роботодавці, зокрема, компанії ІT-сфери, мають обов’язково застосовувати ДК 003:2010 «Класифікатор професій» для кадрових цілей, то необхідно врахувати і зміни до нього.

З текстом Наказу № 1410 можна ознайомитися за цим посиланням https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=523ffd71-dcc3-45cd-9985-c9981a000614&title=NakazMinekonomikiVid16-01-2024-1410-proZatverdzhenniaZmini13-DoNatsionalnogoKlasifikatoraDk003-2010-.

Наказом № 1410 внесено 2 нові професійні групи до розділу 5 «Класифікація професій», скасовано 9 та змінено 11 професійних назв робіт, додано 42 професійні назви робіт. При чому значна частина змін стосується професій ІТ-сфери.

Так, Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як: «Адміністратор веб-ресурсів», «Аналітик мобільних додатків», «Інженер зі штучного інтелекту», «Розробник штучного інтелекту», «Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології)», «Розробник хмарної архітектури», «Фахівець з безпеки електронних комунікацій» тощо. Також 9 професійних назв робіт у ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, а саме: «Аналітик комп’ютерного банку даних» змінено на «Аналітик даних», «Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення» – на «Аналітик програмного забезпечення», «Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів» – на «Інженер з програмного забезпечення» тощо. Наголошуємо, що при цьому з Класифікатора професій вилучено 9 застарілих назв професій, наприклад, «Програміст прикладний», «Програміст системний», «Інженер із застосування комп’ютерів», «Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа».

У зв’язку із зазначеними змінами роботодавцю треба виконати наступні дії:

  • звірити назви посад у Класифікаторі професій з посадами, зазначеними у штатному розписі. При цьому зважайте на відповідну директиву щодо тієї чи іншої професійної назви (директива «С» – означає скасування, директива «У» – унесення нової назви, а директива «З» – зміну назви);
  • якщо зміни, внесені Наказом № 1410, стосуються вашої компанії, то треба:
  • видати наказ про внесення відповідних змін до штатного розпису;
  • внести зміни в Особову картку працівника (форма № П-2), посадової інструкції;
  • внести запис про зміну назви посади до паперової трудової книжки працівника за його вимогою;
  • відобразити зміну посади в додатку 5 Податкового розрахунку в порядку, передбаченому для переведення на нову посаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.