Ласкаво просимо!

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) зареєстрована 07.06.2007 в організаційно-правовій формі об’єднання підприємств – асоціація. Асоціація утворена в рамках реформування створеної в 2004 році громадської організації “Асоціація ІТ-дистриб’юторів” і є, в певному сенсі, наступницею цієї організації. Метою Асоціації є координація і консолідація зусиль компаній сектору інформаційних технологій, споживчої електроніки і електротехніки для розв’язання проблем їх професійної діяльності, що становлять спільний інтерес. Основними задачами асоціації є:

  • вплив на державну політику в сфері інформаційних технологій, споживчої електроніки і електротехніки, захист і представництво перед державними органами інтересів Членів АПІТУ, лобіювання прийняття сприятливих для галузі нормативно-правових актів, розвиток потреб ринку у продукції;
  • формування і поширення основ ділової етики в господарчій діяльності компаній, розвиток цивілізованих відносин на ринку;
  • сприяння неформальному спілкуванню і обміну інформацією між Членами асоціації;
  • дослідження ринку.

Сьогодні Членами асоціації є 34 IT-компанії, серед яких найкрупніші дистриб’ютори, вітчизняні та іноземні виробники комп’ютерної техніки, споживчої електроніки і електротехніки, мережі електронної комерції, роздрібні мережі, системні інтегратори, консалтингові компанії. Асоціація консолідує зусилля своїх членів для створення сприятливих умов діяльності постачальників і продавців продукції комп’ютерної техніки, споживчої електроніки і електротехніки та уніфікованих правил для роботи з партнерами і покупцями, а також координує дії у сфері розробки і лобіювання прийняття нормативно-правових актів, що регулюють відносини суб’єктів ринку. Асоціація активно сприяє розвитку ринку. Асоціація має представництво при державних органах:

  • Громадській раді при Міністерстві фінансів України
  • Громадській раді при Державній податковій служби України
  • Громадській раді при Митній службі України

Представники АПІТУ регулярно беруть участь у засіданнях консультативних рад при державних органах, круглих столах, конференціях і т.п. Асоціація включена до державного Реєстру галузевих об’єднань виробників, імпортерів та експортерів України. Асоціація співпрацює з Секретаріатами Комітетів Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, з питань цифрової трансформації,  з питань освіти, науки та інновацій, з питань економічного розвитку,  з питань антикорупційної політики, з питань соціальної політики, Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України, Державною митною службою України, Державною податковою службою України.

Асоціація розвиває зв’язки з подібними професійними об’єднаннями в іноземних країнах (Казахстан, Польща, Румунія).

Див. також: