Світовому бізнесу

World Trade Organization

International Chamber of Commerce

International Association of Business Communicators

International Business Organization

The Federation of International Trade Associations

The World Technology Network

International Assembly for Collegiate Business Education

International Executives Association

Business Council for International Understanding

Coalition of Services Industries

World Taxpayers Association

European Taxpayers Association

European Economic Senate

Raiffeisen Bank International

Insurance Europe

American Insurance Association

Society of Lloyd’s

Microsoft

Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 98 бізнес-асоціацій, членами яких є 27 тисяч підприємств різних сфер економіки України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним:

24 лютого 2022 року Російська Федерація здійснила акт агресії по відношенню до України, почала неспровоковані військові дії на території незалежної держави. Цими діями Російська Федерація грубо порушила і продовжує порушувати Статут ООН та принципи міжнародного права, що зафіксовано у відповідній Резолюції ООН № А/ES 11/L1 від 02.03.2022 р. Генеральної асамблеї ООН. Також Російська Федерація порушила свої зобов’язання в рамках Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року (Будапештський меморандум), якими вона гарантувала поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

Такі дії РФ призвели до багаточисленних втрат людських життів (в тому числі цивільного населення, дітей), руйнації житла та об’єктів інфраструктури на значній частині територій України, а також до гуманітарної катастрофи.

Український бізнес та громадяни вдячні світовій спільноті та представникам бізнесу іноземних держав, які надали політичну, дипломатичну, економічну, фінансову, технічну та військову допомогу з метою протидії російській агресії та відновленню територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Ми, представники бізнесу, підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України в рамках міжнародно визнаних кордонів та необхідність вирішення вчиненого Російською Федерацією агресивного збройного конфлікту всіма доступними засобами на основі норм і принципів міжнародного права, зокрема з використанням існуючих переговорних форматів та посиленням економічного та дипломатичного тиску.

РФ змогла наростити військову та фінансову міць завдяки тому, що експортує значні обсяги товарів та сировини, зокрема це нафта, природний газ, вугілля, зброя тощо. Всі ці виробничі потужності та процеси потребують страхування та перестрахування ризиків.

Закликаємо провідні світові компанії допомогти зупинити агресію РФ проти мирної незалежної України, закликаємо здійснити наступні термінові кроки:

  1. Закликаємо представників бізнесу різних країн світу відмовитись від закупівлі російських товарів, диверсифікувати свої закупівлі, мінімізувавши тим самим військові можливості РФ.
  2.  Закликаємо такі впливові страхові об’єднання, як Insurance Europe, American Insurance Association та Society of Lloyd’s, звернутися до всіх своїх членів не страхувати та не перестрахувати будь-які ризики російських страхових компаній, ризики щодо інтересів будь-яких суб’єктів-резидентів РФ або які мають походження з її території. Ризики від російських страховиків та з території Росії мають бути визнані токсичними. Також закликаємо заблокувати кошти російських страховиків і перестраховиків, не проводити будь-які перестрахові виплати, повернення платежів тощо для Російської Федерації, щоб не надавати країні-агресору будь-які додаткові фінансові ресурси.   
  3. Закликаємо не інвестувати в російські страхові компанії, ІТ-компанії, банки тощо, та у жодній формі не надавати їм фінансових гарантій чи додаткового капіталу
  4.  Закликаємо пенсійні фонди всіх країн світу –  відмовитись від інвестицій у російські активи, а також вивести з РФ інвестиції, які було зроблено раніше.

Людське життя – це головна цінність, тож звертаємось до лідерів світової бізнес-спільноти із закликом – допомогти у припиненні військових дій в Україні, сприяти мінімізації військових бюджетів РФ, реалізувавши пропозиції, зазначені у цьому листі.

З повагою,

Бізнес-асоціації

члени Української Ради Бізнесу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.