Пріоритетом Уряду залишається робота в напрямку інтеграції найкращих практик у межах п’яти «безвізів» із Європейським Союзом: митного, транспортного, цифрового, енергетичного та промислового. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Захід, що є підготовчим до 8-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, відбувся 26 січня за співголовуванням Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та за участі Єврокомісара з питань розширення і сусідства Олівера Варгеї, урядовців і народних депутатів.

«Євроінтеграція для України — це цивілізаційний вибір та водночас дуже практичний інструмент, що дозволяє імплементувати найкращі європейські правила та практики», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Як зауважив Денис Шмигаль, плідна взаємодія сторін дає підстави сподіватись на укладання Угоди АСАА («промислового безвізу») до кінця 2022 року. Також цьогоріч Уряд очікує на приєднання України до спільної транзитної процедури ЄС/ЄАВТ.

Крім того, серед пріоритетів України Глава Уряду назвав укладення угоди із ЄС щодо лібералізації міжнародних автомобільних транзитних вантажних перевезень.

«Ми розраховуємо на спільне з ЄС довгострокове бачення енергетичної безпеки, а також на інтеграцію української енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Також Україна, безумовно, зацікавлена в інтеграції учасників платіжного ринку України до європейського платіжного простору SEPA», — відзначив Денис Шмигаль.

Учасники засідання затвердили річний план роботи, який складається з 92 проектів актів Уряду та 55 законопроектів.

Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї відзначив, що Україна посідає важливе місце в порядку денному Європейського Союзу, і ЄС підтримує подальшу євроінтеграцію нашої держави. За його словами, Євросоюз залишається об’єднаним у підтримці суверенітету й територіальної цілісності України.

Також Єврокомісар розповів про Регіональний економічний та інвестиційний план ЄС, що включає виділення 6,5 млрд євро для країн Східного Партнерства.

Джерело: Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.