13 грудня Верховна Рада ухвалила у цілому два Закони щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України: про внесення змін до Податкового кодексу (законопроєкт № 8196) та про внесення змін до Митного Кодексу (законопроєкт № 8197).

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Цими Законами запроваджуються короткострокові стимулюючі податкові та митні пільги для відновлення енергетичної інфраструктури.

Зокрема, на законодавчому рівні впроваджується ввезення без оподаткування ввізним митом та ПДВ генераторів, Starlink та іншого обладнання для енергетики, у тому числі для фізичних осіб.

За словами Ярослава Железняка, ця норма діятиме до травня 2023. Таке звільнення буде розповсюджуватись також на поштові та експрес-відправлення.

Крім того, Закон дозволяє бізнесу зберігати до 2 т пального без необхідності отримувати ліцензію. Про зберігання пального у більших обсягах необхідно повідомляти Державну податкову службу за декларативним принципом.

Також звільняється від мита та ПДВ ввезення обладнання для відновлення постачання енергії, яке є технічною допомогою від Energy Community.

Прогнозується, що реалізація цього Закону забезпечить відновлення енергетичної інфраструктури України, пошкоджену внаслідок терористичних атак держави-агресора.

Джерело: ЛІГА ЗАКОН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.