Влада хоче повернути мита та ПДВ для імпортерів, яким послаблення могли допомогти стримати подорожчання техніки. UBR.ua опитав експертів, що буде з цінами на смартфони, комп’ютери та іншу електроніку надалі.

На думку генерального директора АПІТУ Юрія Пероганича на кінцеву ціну телефонів та іншої електроніки скасування мит не вплинуло, як для інших непродовольчих товарів.

“Основні мережі, які продають побутову техніку та електроніку, залишилися платниками ПДВ. Відповідно, кінцевий споживач отримував у ціні такий же ПДВ, як і раніше. Просто момент виникнення ПДВ у повному обсязі змістився з митниці у кінцевий продаж”, – зазначив гендиректор АПІТУ.

На його думку, до подальшого подорожчання продукції призведе скасування фіксації офіційного курсу. Ініціативу повернути мита та ПДВ для всіх імпортерів Пероганич підтримує, називаючи рішення скасувати збори “безглуздим”, бо воно “поставило в різні умови різних учасників ринку”.

“До цього часу існують різні трактування цього нашвидкуруч затвердженого законодавства, яке дискримінує місцевих виробників та створює податкові ризики. Податки на “вході” товару в країну не повинні відрізнятися залежно від обраної системи оподаткування. Держава поглибила проблему дефіциту бюджету і створила нерівні, непрозорі умови для імпортерів та національних виробників”, – пояснив свою думку гендиректор АПІТУ Пероганич.

Докладніше у матеріалі Дмитра Кругликова, URB.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.