Відбулася онлайн-зустріч членів Української Ради Бізнесу з Френсісом Фукуямою – філософом, політичним економістом, директором Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (США). Темою обговорення стала ситуація в Україні, пов’язана з широкомасштабним вторгненням росії, запроваджені Заходом санкції та можливі нові кроки для стримування агресора.

Розмова відбулася у форматі off records. Френсіс Фукуяма висловив свої оцінки першого місяця війни, під час якої українці продемонстрували силу духу і здатність протистояти другій армії світу. Разом із тим українська економіка зазнала втрат, наголосили представники бізнес-асоціацій. В цих умовах бізнес розраховує на те, що Захід знайде шляхи для допомоги економіці, для вирішення проблем, які виникли в економіці України у зв’язку з війною.

Представники УРБ висловили низку пропозицій, пов’язаних, зокрема, з експортом української сільгосппродукції, можливими новими санкціями проти росії та її партнерів, пошуком нових союзників для України на міжнародній арені та використанням заморожених активів рф для відновлення України. Також учасники зустрічі передали список із ТОП-10 можливих подальших санкцій, які можуть запровадити західні уряди.

У дискусії взяли участь перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, голова правління асоціації Софтвеар Україна Юрій Сивицький, голова Податкового Комітету ТПП Дмитро Михайленко, прдставниця Кіноасоціації Ольга Пантелеймонова, керівник Укркондпрому Олександр Балденюк та інші керівники провідних бізнес-асоціацій різних галузей економіки. Технічну підтримку надав Центр міжнародного приватного підприємництва CIPE Ukraine.
Френсіс Фукуяма погодився з низкою пропозицій бізнесу та пообіцяв прокомунікувати їх серед американських урядовців. Співрозмовник виявив високу обізнаність із ситуацією в Україні та впевненість у сприятливому розвитку подій.

Довідково:

Д-р Френсіс Фукуяма займає посаду старшого наукового співробітника, засновану на честь Олівера Номелліні, Інституту міжнародних досліджень Фрімена Сполі, є директором Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, а також почесним професором Департаменту політичних наук. В минулому працював у Школі перспективних міжнародних досліджень Пола Нітце при Університеті Джонса Хопкінса.

Д-р Ф. Фукуяма написав багато праць, що стосуються питань демократизації і міжнародної політичної економії. Його книга «Кінець історії і остання людина», опублікована в 1992 році, уже видана понад 20 мовами. Його остання книга – «Політичний порядок та політичний занепад: від промислової революції до глобалізації демократії».

Джерело: Українська Рада Бізнесу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.