10 листопaдa депутати Європарламенту ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом.

Тепер ратифікувати Угоду має Європейська Рада, повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Завдяки “безвізу” українські водії продовжують використовувати українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС, які є в наявності, без необхідності отримувати міжнародне посвідчення водія.

ЄС та Україна зможуть впорядкувати транспортну логістику, яка була порушена через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

“Від початку дії “транспортного безвізу” з ЄС також збільшилася кількість автоперевізників, які перетинають державний кордон України у напрямку Євросоюзу. За липень-серпень 2022 року їх стало на 21% більше, ніж у травні-червні цього року. А порівняно з аналогічним періодом 2021 року – на 44%. Також перевізники стали на 32% частіше перетинати кордон”, – зазначає Міністерство.

Угода почала діяти ще до завершення ратифікаційних процедур після підписання у Ліоні у червні 2022 року. Вона скасовує для українських перевізників необхідність отримувати дозволи на виконання двосторонніх і транзитних перевезень територією ЄС.

Результат дії транспортного безвізу – збільшення товарообігу: за липень – вересень 2022 порівняно з квітнем – червнем 2022 фізичний обсяг експорту вантажів збільшився на 54%, а імпорту – на 67%. У грошовому вимірі експорт вантажів збільшився на 3,3%, а імпорт – на 38%.

Термін дії Угоди між ЄС та Україною – 1 рік. Україна та ЄС зараз працюють над продовженням цього терміну ще на рік. Тривають технічні консультації.

Джерело: ДЕНЬГИ.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.