АПІТУ закінчила 2023 рік засіданням Правління та зустріччю членів Правління з  Су Ю-Суань – директором Тайвань Трейд Центру, що є представництвом в Україні ТАЙТРА (головної  організації сприяння торгівлі, афілійованої з Міністерством економіки Тайваню).

Чим цікавою була ця зустріч? Тайвань планує розширювати співпрацю з Україною та реалізує різноманітні проєкти гуманітарної допомоги й відновлення, в т.ч. відновлення виробництва, співпрацюючи з бізнесом і місцевими органами влади. Це співпраця може бути корисною й для багатьох українських компаній імпортерів.

– Подібні зустрічі плануємо й на цей рік, – розповідає  генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. – Саме допрацьовуємо з колегами план роботи. Минулі карантинні обмеження, повномасштабне вторгнення змусили трохи призупинити деякі проєкти, які ми традиційно реалізовували. З’явилися нові проблеми та виклики.

За підсумками проведеного Правління до плану внесені для їх подальшої реалізації питання щодо резонансних справ про порушення митних правил при ввезенні товарів ІТ та споживчої електроніки у червні 2020 та червні 2022 років, продовження комунікації з Генеральною прокуратурою України, агенцією АРМА для з’ясування місцезнаходження / способу реалізації товарів, конфіскованих через ввезення з порушенням митних правил.

Виконавча адміністрація АПІТУ й надалі відстежуватиме законодавство з питань діяльності членів  АПІТУ (митні, податкові, державні закупівлі, технічне регулювання, інтелектуальна власність, права споживачів тощо), інформуватиме членів асоціації, при потребі формуватиме до державних органів запити та роз’яснення. Зокрема, наразі є актуальним питання щодо особливостей оборонних закупівель і обмеження прибутку на період дії правового режиму воєнного стану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.