Члени коаліції Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 113 бізнес-асоціацій різних секторів економіки і АПІТУ в тому числі, взяли участь у комітетських слуханнях Комітету ВРУ з питань  економічного розвитку  на тему: “Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України”, що відбулося 7 лютого 2024 року. 

Серед порушених тем: спрощення умов для малого та середнього бізнесу, дерегуляція, демонополізація, стимулювання підприємств на деокупованих територіях.

Відкриваючи зустріч, голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха зазначив, що і бізнес і влада переживають нелегкі 2 роки турбулентності.

«Зараз стало не легше, але інакше. І постійно буде щось інакше. І наша з вами задача – синхронізуватися і цю інакшість адаптувати до потреб і бізнесу і влади. Що вам було комфортно працювати, наскільки можливо в цих умовах. А ми могли розраховувати на вас, як на кров нашої держави, яка наповнює і дає можливість ЗСУ захищати і відвойовувати наші території. Адже наші Збройні Сили працюють, забезпечуються за рахунок податків, які платите ви», – сказав Дмитро Наталуха. 

Голова Комітету поінформував, що наприкінці січня Президент України В. Зеленський підписав укази про створення Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні», яка має стати механізмом комунікації між владою та бізнесом.

Дмитро Наталуха закликав присутніх до конструктивного, результативного діалогу, аби зробити висновки і вирішити наявні проблеми. Зокрема, знайти баланс у питаннях мобілізації. 

«Мобілізація – це люди, люди надзвичайно важливі. Але це не лише про тих, хто іде на фронт. Важливі і ті люди, які залишаються в селах, містах, працюють на підприємствах, щодня забезпечуючи можливість працювати нашим захисникам. Важливі також і люди бізнесу. І нам потрібно знайти баланс у цьому контексті. Тому другим питанням зустрічі – потреби бронювання бізнесу, щоб мобілізація не стала паралічем, не повісила замки на підприємства», – зазначив Наталуха. 

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв зазначив: «Напрямки куди рухатися – це безпековий фактор, незворотній напрямок щодо вступу в ЄС. Також очікуємо зростанні інвестиційної активності. Ми зараз працюємо над покращенням регуляторного середовища. Зараз проходить масова дерегуляція – відміняємо кілька сотень дозволів, які можливо відмінити».    

Свої пропозиції щодо підтримки бізнесу та економічного розвитку країни висловили учасники слухань. Було піднято ряд важливих питань, з якими можна ґрунтовніше ознайомитися в матеріалі УРБ.

За результатами слухань передбачається напрацювання рекомендацій щодо вдосконалення законодавства, нормативно-правових актів та проведення організаційних заходів для економічного відновлення України. 

Також учасники зустрічі домовилися продовжити діалог у рамках  наступних уже тематичних системних зустрічей представників бізнесу та парламентаріїв.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.