12 травня ВРУ прийняла в цілому Законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану. Закон поновлює реєстрацію податкових накладних, зокрема їхню реєстрацію за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.

Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов’язки було виконано протягом 60 днів з дня відновлення такої можливості. Такі самі поблажки даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Крім цього, законопроєкт поновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ.
Текст цього законопроєкту, порівняльна таблиця і пояснювальна записка за адресою: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39581

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.