У квітні цього року Мінцифри розробило “Білу книгу” — документ, який детально описує підхід щодо впровадження майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні та кроки на шляху до нього. Заявлялось, що оприлюднять документ влітку, тому що він може змінитися після переговорів уряду з Єврокомісією.

Завдяки документу компанії зможуть зрозуміти, як підготуватися до майбутнього законодавства у сфері ШІ та створювати продукти, безпечні для громадян.

Розроблений підхід враховує інтереси всіх ключових стейкхолдерів — громадян, бізнесу і держави. Головна мета — захистити права українців, не зупинивши розвиток інновацій. Завдяки обраному підходу українські компанії зможуть ставати більш конкурентоспроможними та виходити на міжнародні ринки. Для держави це можливість інтегруватися до ЄС, синхронізувавши своє законодавство у сфері ШІ в європейським. 

«Будь-які різкі рухи щодо інновацій можуть пригальмувати розвиток галузі. Саме тому ми обрали м‘який підхід до встановлення регулювання в Україні, який відбуватиметься за принципом bottom-up: спочатку готуємо компанії до вимог, а далі ухвалюємо закон-аналог європейського AI Act. На першому підготовчому етапі бізнес отримає інструменти від держави, які допоможуть завчасно підготуватися до майбутнього законодавства», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Серед інструментів, які держава надасть компаніям, — загальні та секторальні рекомендації для різних сфер і аспектів використання ШІ: від освіти та журналістики до порад з обробки персональних даних. Крім рекомендацій, планується створити добровільні кодекси поведінки, платформу юридичної допомоги для бізнесу, регуляторну пісочницю для тестування високотехнологічних продуктів на відповідність майбутнім вимогам тощо.

Ознайомитися з Білою книгою можна за посиланням

Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом трьох місяців на електронну скриньку: hello@thedigital.gov.ua (бажано вказати  «Біла книга з ШІ» у темі листа) або шляхом заповнення відповідних форм за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.