Про це повідомила Львівська митниця. За інформацією польської сторони, з 10 липня 2024 року вступають в дію нові правила перетину кордону, відповідно до яких українські перевізники повинні надавати до митного контролю Республіки Польща відповідні дозволи, документи та наліпки.

Наявність на борту ліцензії на перевезення у паперовому вигляді: витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати такий  можна в особистому кабінеті перевізника.

Наявність документів на вантаж для порожнього транспорту: при виїзді з України порожнім транспортним засобом водію необхідно  мати документи, що підтверджують повернення з вантажем, який водій буде забирати на зворотному шляху. Це може бути договір, або підписана перевізником заявка. В цих документах повинні бути зазначені контактні дані та адреса відправника і  місце завантаження авто.

Документи для підтвердження типу перевезення: впродовж  всього рейсу на борту повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо. Документи для повернення порожньої вантажівки: при поверненні до України порожнім транспортом необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

Наліпка на лобовому склі вантажівки розміром 5 см: її зразок  затверджено в Угоді. У випадку, якщо перевізник виконує перевезення не за умовами Угоди про «транспортний безвіз» а, наприклад, за дозволом ЄКМТ, наліпка має бути прихована. Завантажити наліпку можна за посиланням: https://bit.ly/3XxUhWJ. Така наліпка призначена для допомоги контролюючим органам ідентифікувати вантажівки, що виконують перевезення відповідно до Угоди та попереджувати каботажні перевезення.

До 10 липня діятиме перехідний період, який дозволить перевізникам забезпечити всі вантажівки відповідними документами та наліпками. З 10 липня перелічені правила будуть обов’язковими для виконання всіма компаніями, що виконують перевезення відповідно до Угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.