Національний банк та Міністерство цифрової трансформації запускають спільний проєкт, який значно спростить обмін документами між громадянами та установами, зокрема, банками та держателями державних реєстрів. Про це повідомляють пресслужби НБУ та Мінцифри.

Йдеться про комплексне передавання копій електронних документів та/або окремих даних, що містяться в них, сформованих за допомогою застосунку Дія (тобто «комплексний шеринг»).

Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 13 квітня 2024 року.

Запропонована модель комплексного шерингу надасть можливість громадянам за одним запитом надати банківській установі одночасно як електронні копії кількох цифрових документів, так і окремі відомості про свій фінансовий стан.

«Завдяки мультишерингу українці зможуть через Дію ділитися не лише копіями і даними цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Банк надсилає запит, а клієнт підтверджує його за допомогою Дія.Підпису, тож одразу бачить назву банківської установи, перелік необхідних документів і розуміє кому і які передає копії», – пояснив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Зараз, щоб надіслати такий комплекс документів, потрібно спершу відправити копії цифрових документів через застосунок Дія, а копії довідок надсилати окремо.

Мультишеринг дасть змогу не лише відправляти копії всіх необхідних документів одночасно, але й автоматично заповнювати поля в електронних заявах і договорах даними з таких копій.

Прогнозується, що реалізація моделі “комплексного шерингу” дасть змогу значно спростити та прискорити процес отримання фінансових послуг, зекономити час та операційні витрати банківських установ.

Джерело: LIGA ZAKON

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.