Чудові новини для бізнесу – сьогодні Кабінет міністрів відмовився від шкідливої ідеї імпортного збору 10%!

Члени АПІТУ виступали проти впровадження збору з імпортерів при купівлі валюти та разом з іншими бізнес-асоціаціями через представників Української Ради Бізнесу вже більше місяця комунікували з представникам влади та доносили їм негативні наслідки такої ідеї, зокрема:

– Тінізації економіки України, розширення обсягів контрабанди, дропшипінгу та готівкових розрахунків повз фіскальні реєстратори, скорочення cashless економіки.

– Зростання попиту на готівковому валютному ринку. В результаті цього збільшиться тиск на міжбанківський валютний ринок та курс валюти.

– Зростання інфляції внаслідок неминучого підвищення цін на товари та послуги для кінцевих споживачів, в першу чергу – на товари критичного імпорту. При цьому вітчизняний виробник також постраждає, адже імпортна сировина і компоненти займають велику частку у виготовленні вітчизняних товарів.

– Суттєвого підвищення цін на продукцію прямих інвесторів, які зайшли на український ринок без посередництва імпортерів.

– Суттєвого погіршення інвестиційного клімату. Буде поставлено під сумнів можливість подальшого розвитку, так як в умовах воєнного стану ведення господарської діяльності за умови запровадження додаткового збору стимулюватиме перенесення виробничих потужностей за межі України.

Нарешті маємо позитивний результат – проєкт не буде вноситись у Парламент. Дякуємо представникам бізнесу, народним депутатам, представникам Кабміну, аналітичним центрам – за якісні аргументи та якісну комунікацію!

Джерело: Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.