Держмитслужба запроваджує нову, повністю електронну, систему управління гарантіями (GMS), де гаранти зможуть передавати всі види гарантій в електронному вигляді, а також у безпаперовій формі вносити зміни та відкликати їх.

В європейському просторі Держмитслужба стала першопрохідцем у цьому, адже в країнах ЄС на сьогодні поки що відсутні електронні системи обліку гарантій для нетранзитних митних процедур.

Так, гарант може надсилати митниці гарантії в електронному вигляді з власних інформаційних систем з використанням нових форматів. 

За певних умов допускається подання гарантій в паперовому вигляді. У такому випадку Держмитслужба забезпечила відповідним фахівцям Держмитслужби інструментарій внесення гарантій в GMS через ЕАІС.

Також звертаємо увагу, що Держмитслужба ще прийматиме індивідуальні гарантії в старому форматі. Під час використання вони автоматично підтягуватимуться у нову GMS.

Крім цього, для гарантів забезпечено можливість внесення, коригування, відкликання гарантій в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». В Особистому кабінеті також додано можливість перегляду логу використання гарантій – як для гарантів, так і для учасників ЗЕД, яким відповідні гарантії видано.

Джерело: Державна митна служба України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.