1 жовтня для України набирали чинності Конвенції про процедуру спільного транзиту та про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Митний кодекс України було реформовано під ці Конвенції.  

Як адаптуватися до низки новел з найменшим дискомфортом та сповна скористатися всіма перевагами законодавчих змін — стало основною метою онлайн-семінару на тему: «НОВАЦІЇ В МИТНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ: як використати переваги та отримати фінансові вигоди», що пройшов 27 вересня.
Роз’яснення з актуальних для бізнесу питання надавали:

  • Олександр Москаленко, директор Департаменту митної політики Мінфіну
  • Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби
  • Сергій Демченко, директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби
  • Олег Гоя, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення
  • Оксана Ніканорова, радник заступника Міністра фінансів – координатор митних реформ RST Мінфіну
  • Тетяна Острікова, експертка Громадської ради при Держмитслужбі у сфері митного права та інституту АЕО
  • Ігор Муратов, експерт Громадської ради при Держмитслужбі у сфері митної справи

Українські митні процедури вступають у нову фазу, яка базуватиметься на європейських правилах. Наразі Україна виконала понад 80% зобов’язань перед ЄС у сфері митного права.

Відтепер спрощення, які були доступні авторизованим економічним операторам (АЕО), стануть доступними для інших підприємств, які відповідатимуть певним критеріям. При цьому, для кожної сфери — експортери, імпортери, власників терміналів, митних брокерів — буде власний набір критеріїв. 

Для надання авторизації АЕО застосовуються такі критерії:

  1. дотримання вимог митного та податкового законодавства України, а також відсутність фактів притягнення до кримінальної відповідальності;
  2. належна система ведення бухгалтерського обліку, комерційної та транспортної документації;
  3. стійкий фінансовий стан;
  4. забезпечення практичних стандартів компетенції або професійної кваліфікації відповідальної посадової особи підприємства;
  5. дотримання стандартів безпеки та надійності.

Ключовою новелою, яку лобіювала АПІТУ й деякі інші бізнес-об’єднання, яка відтепер дозволить більшій кількості підприємств отримати статус АЕО, є спрощення вимог до критерію фінансової стійкості, а саме допускається наявність від’ємних чистих активів, коли такі від’ємні чисті активи можуть бути забезпечені.

Способи забезпечення від’ємних чистих активів, коефіцієнти платоспроможності (фінансової стійкості) та ліквідності підприємства визначатимуться Кабінетом Міністрів України.

Крім того, у період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування для оцінки (повторної оцінки, моніторингу) з метою надання авторизації АЕО в частині відповідності розрахункових показників підприємства умовам, використовуються понижені значення показників (коефіцієнтів) платоспроможності (фінансової стійкості) та ліквідності підприємства.

Запис семінару див. за посиланням https://bit.ly/3LRAdqm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.