Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням про гармонізацію радіочастотного спектра для забезпечення можливості імпорту, виробництва і експлуатації пристроїв, що відповідають  стандартам Wi-Fi 6Е та  Wi-Fi 7.

У січні 2024 року організація Wi-Fi Alliance, яка займається сертифікацією пристроїв із підтримкою бездротових мереж, офіційно представила програму сертифікації стандарту бездротового зв’язку нового покоління – Wi-Fi 7, також відомого як 802.11be. Ще раніше був оприлюднений стандарт Wi-Fi 6E, також відомий як 802.11ax.

Завдяки функції Multi-Link Operation (MLO), притаманній стандарту Wi-Fi 7, з’єднання розподіляються за трьома діапазонами частот (2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц). Порівняно з Wi-Fi 6, Wi-Fi 7 вдвічі збільшує пропускну здатність мереж, завдяки чому забезпечується прискорення їх роботи і стабільність зв’язку при підключенні до мереж великої кількості пристроїв. Технологія Wi-Fi 7 забезпечує швидкість передачі даних близько 40 Гбіт/с, що в 4 рази перевищує можливості Wi-Fi 6 за рахунок ширшої смуги пропускання каналу – 320 МГц і модуляції 4096-QAM порівняно зі смугою 160 МГц і модуляцією 1024-QAM при використанні Wi-Fi попередніх версій.

Вже цього літа можливе постачання виробниками пристроїв з новими стандартом WiFi 7 виробниками мережевого обладнання і термінальних пристроїв (ПК, ноутбуки, смартфони, планшети тощо). Однак через неврегульованість питань гармонізації радіочастотного спектра, легальне ввезення і експлуатація таких пристроїв в Україні буде неможливою. Це обмежить економічне зростання і можливості нашої країни, в тому числі у сферах цифровізації і обороноздатності. 

АПІТУ просить уряд доручити Міністерству цифрової трансформації України (Мінцифри) та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) розробити та внести до Кабінету Міністрів України проєкти нормативних документів для забезпечення можливості імпорту, виробництва і експлуатації пристроїв, що відповідають  стандартам Wi-Fi 6Е та  Wi-Fi 7, а також розробити та прийняти необхідні нормативні документи в межах повноважень Мінцифри та НКЕК. АПІТУ також просить уряд інформувати про надані доручення та часові перспективи зазначеного нормативного врегулювання.

2 коментар до “АПІТУ звернулася до уряду щодо впровадження Wi-Fi 7”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.