Відповідні ініціативи вже перебувають на розгляді в парламенті.
«Вважаємо надзвичайно важливим якнайшвидше ухвалення законопроєктів №12429 та №12430 про скасування пільг на дешеві китайські посилки. Це вкрай важливо для вирівнювання конкуренції», – заявив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) Юрій Пероганич.
Про це він заявив під час конференції «Детінізація роздрібної торгівлі та антиконтрабанда: зміна трендів», організованої Українською Радою Бізнесу.
Скасування пільг підтримала Американська торгова палата (АСС). «Працюємо над питанням скасування пільг з ПДВ для товарів вартістю менше ніж 150 євро в міжнародних посилках. Вважаємо, що така ситуація дискримінує українських підприємців, оскільки і українські виробники, і ритейлери сплачують ПДВ, починаючи з мінімальної вартості в 1 грн», – заявила заступниця директора департаменту стратегічного розвитку з питань європейської інтеграції АСС Оксана Швець.
«Привілеї для великих міжнародних торгівельних майданчиків вважаємо несправедливими та вдячні за зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти №12429 та №12430, які наразі перебувають на розгляді в Комітеті. Ми фіналізуємо наші пропозиції для покращення окремих норм цих законопроєктів», – зазначила вона.
Експертка Growford Institute Тетяна Кощук розкрила масштаби цієї проблеми. За даними дослідження Growford Institute, кількість посилок у 2023-2024 роках зросла з 51,98 млн до 73,36 млн штук.
«99% усіх відправлень надходять в Україну без сплати ПДВ та мита. Багато фізичних осіб використовують це для підприємницької діяльності. Це дискримінація сумлінних платників податків та втрата доходів бюджету – у 2024 році на суму 12,8 млрд грн. У 2025 році недонадходження до держбюджету оцінюються експертами у 17 млрд грн за рік. Це постійно зростаючі збитки та збільшення частки товарів китайського походження», – зазначила Тетяна Кощук.

Частка товарів китайського походження у структурі продажів через електронні платформи зросла з 32,5% до 62,2%.
На відміну від ЄС, де громадяни замовляють посилки з Китаю виключно для особистого користування, в Україні такі товари нерідко реалізуються без сплати податків через інтернет та офлайн-магазини.
«У фокусі нашої уваги також боротьба з нелегальним ввезенням та продажем побутової електроніки. В окремих секторах і щодо окремих брендів, таких як iPhone, частка нелегально ввезених пристроїв сягає понад 70%. Вони продаються без фіскальних чеків і без сплати будь-яких мит чи податків, що шкодить як державному бюджету, так і справедливому веденню бізнесу в Україні», – розповіла Оксана Швець.
Також АСС турбує ситуація в тютюновій галузі, у сфері HoReCa та ресторанному бізнесі. «Схеми ухилення від оподаткування, на жаль, продовжують працювати», – сказала вона.
Джерело: https://finclub.net