9 жовтня генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич взяв участь у бізнес-форумі “Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: курс на Відновлення України” , який організували Українська Рада бізнесу і Національна бізнес-коаліція .
Деякі тези виступів учасників бізнес-форуму:
Данило Гетманцев : Більшість зобов’язань зарубіжних партнерів України щодо фінансування, як у формі позик, так і у формі грантів, не є гарантованими.
Якщо допомоги не буде, залишиться два дуже болючі інструменти — емісія і секвестр.
Те, як ми у фінансовому відношенні проходимо 2023 рік, є великим щастям, завдяки партнерам.
Грошей на відшкодування шкоди бізнесу немає. Фактично грошей немає ні на що. Євроінтеграція, безальтернативний шлях. Дуже важливо цей шлях пройти швидше.
1800 актів вже прийнято, більше 3000 ще треба прийняти.
Логістика. Є безпечний морський коридор, хоча він вужчий від наявної потреби. Тому актуальним є розширення сухопутних коридорів.
Проблема з використанням заморожених російських грошей за кордоном в рамках західної цивілізації може вирішуватися лише в правовому полі. Захист приватної власності є однією з основних засад цієї цивілізації. Йде пошук прийняття рішень правових, а не рішень, заснованих на політичній доцільності.
Грігол Катамадзе Не варто розраховувати на підтримку держави у стосунку до відшкодування шкоди, завданої війною бізнесу. Допомога не може тривати вічно.
65 000 українських ФОПів зареєструвалися в Польщі за перші десять місяців війни.
Є величезна підтримка США, але треба робити домашню роботу.
Правоохоронну систему треба переводити на зрозумілу цивілізованому світу. Є опублікований нашими західними партнерами лист, в якому чітко розписано, що слід робити.
Дмитро Боярчук : Ворог затягнув нас у площину змагань ресурсами. Європа має ресурси, але вони обумовлені багатьма чинниками – виборами, втомою. Важливо правильно, справедливо і ефективно розділити ресурси, але важливо також вирішувати питання збільшення ресурсу, збільшення ВВП. Єдиний рецепт росту – лібералізація, що ґрунтується на верховенстві права. Важливо, для початку, хоча б “лежати в правильному напрямку”.
Данило Гетманцев: Перешкодою для дерегуляції є регламенти ЄС. Але якщо обирати між дерегуляцією і вступом до ЄС, варто обирати вступ до ЄС. Уніфікацією податкової системи з системою в ЄС буде не задоволена частина бізнесу. Але позитив від відкриття величезного ринку ЄС переважить негативи.
Дмитро Боярчук: Формування інститутів верховенства права — 90% євроінтеграції.
Михайло Непран: В держави в умовах війни матеріальної підтримки бізнесу немає. Тому потрібна повна дерегуляція. Слід обмежити правоохоронців. Позитив польської системи оподаткування – різні підходи насамперед залежно від виду діяльності, не лише від розміру і обсягів бізнесу.
Данило Гетманцев: Діють програми допомоги бізнесу: Іпотечне кредитування, 5-7-9 , Є робота. Принциповим є полегшення умов бізнесу, який платить податки і
Правила гри мають бути однакові для всіх. Дерегуляція — це процес. До кінця року сподіваємося прийняти закон про Бюро економічної безпеки.
Олександр Чумак: Держава не допомагає, відсутня стратегія розвитку бізнесу в регіонах. Держава може надавати пільги зі сплати податків. Лише 20% повернулися підприємці ІТ, багато вільних офісних площ. Щоб зайшли донори, потрібні регіональні програми.
Данило Гетманцев: Податок на землю, це місцевий податок. І органи місцевого самоврядування можуть надавати пільги.
Дмитро Кохан: Потрібні єдині правила гри і єдині правила відповідальності. Повинен працювати закон.
Борис Эмельдеш: пропонує збільшувати ліміти для ФОПів.
Данило Гетманцев: Має бути зручний інструмент для обліку доходів підприємцями. 360 тисяч ФОПів вже встановили РРО, з першими штрафами встановлять решта 10-15 тисяч. Дрібна торгівля, це на 50% продажа контрабанди. Тому всі повинні встановити РРО. Питання лімітів слід вирішувати в комплексі. Якщо, наприклад, приймати “польські” ліміти, то слід вводити польську систему оподаткування.