Міністерство фінансів продовжить на 2 місяці, до 1 березня 2025 року, перехідний термін для запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Відомство зауважує, що з 17 грудня набрав чинності наказ Мінфіну від 22.11.2024 №601, яким вносяться зміни до форми та змісту фіскальних чеків.

Відповідно до зазначеного наказу, суб’єкти господарювання зобов’язані  були з 1 січня 2025 року забезпечити видачу розрахункових документів за новою формою та змістом, у разі видачі фіскального чеку за старою формою, підприємців чекав штраф на суму 100% вартості проданих з порушеннями товарів.

При цьому для магазинів безмитної торгівлі передбачена була можливість, протягом 3 місяців від дати набрання наказом чинності, при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів видавати розрахункові документи за “старою” формою але з обов’язковим зазначенням реквізитів паспортного документу покупця  товару, ваги одиниці тютюнового виробу, кількості тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єм у літрах одиниці товару (пляшки).

Так як наказ Мінфін розробляв та узгоджував більше року, а на розробку нового програмного забезпечення та перепрограмування РРО підприємцям залишили тільки 14 днів, після розголосу відомство вирішило продовжити перехідний термін.

“Проте у зв’язку із тривалою процедурою погодження та реєстрації наказу, виникла необхідність надання більш тривалого терміну для здійснення суб’єктами господарювання заходів щодо налаштування роботи реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій для забезпечення формування ними розрахункових документів за новою формою та змістом з урахуванням змін, внесених наказом № 601. Тому Мінфін підготував проєкт наказу, яким пропонується продовжити на 2 місяці, до 1 березня 2025 року, перехідний термін для запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів”, – пояснюють у відомстві. 

Там обіцяють, що зазначений наказ найближчим часом буде подано для державної реєстрації до Мін’юсту.

Джерело: delo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.