Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення та підвищення прозорості ефективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: вт, 2020-12-29, 10:24

За підтримки АПІТУ і окремих членів Асоціації Офісом швидких реформ підготовлений і народними депутатами внесений до ВРУ Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення та підвищення прозорості ефективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав. 

Цей законопроєкт (№ 4537) стосується зборів з техніки і електроніки за ймовірне приватне копіювання на них авторських творів.

Власне такий збір існує вже багато років, і ми вважаємо це несправедливим. Написали законопроект, щоб виправити ситуацію. 

Законопроєкт покликаний:

  • захистити права авторів – запроваджується прозорий розподіл їм винагороди через комп’ютерну програму;
  • побороти корупцію – ОКУ (організації колективного управління), які отримують ці збори відкрито повідомлятимуть хто, скільки і за який твір отримав винагороду;
  • підтримати бізнес – імпортери та національні виробники техніки і електроніки звільнюються від необгрунтованих зборів:
  • скасовується збір за репрографію (сьогодні він накладається на копіювальну техніку та навіть папір, і стосується копіювання книг, картин тощо)
  • обмежується збір за приватне копіювання, встановлюється чіткий перелік пристроїв, на які він може накладатись (сьогодні це і телефони, і флешки, і телевізори та багато іншого, та стосується можливого копіювання музичних творів та фільмів)

З текстом можна ознайомитися тут http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70744

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua