Офіс бізнес-омбудсмена успішно вирішив 95% скарг на роботу органів влади

Надіслав: Юрій Пероганич , дата: пт, 2020-01-31, 21:33

Круглий стіл за участі команди бізнес-омбудсмена та керівників бізнес-асоціацій, членів коаліції Української Ради Бізнесу пройшов у Києві 30 січня. Від АПІТУ участь взяли генеральний директор Юрій Пероганич та юрист Вікторія Черкач.

На зустрічі презентовано плани роботи офісу омбудсмена на 2020 рік, а також обговорені питання, пов’язані із покращенням умов ведення бізнесу в Україні.

Фото із зустрічі

Офісом бізнес-омбудсмена успішно вирішено 95% скарг на роботу органів влади (всього за 4 роки - 6637 скарг).

Відповідаючи на запитання членів УРБ,  бізнес-омбудсмен Марчін  Свєнчіцький та його заступник Ярослав Грегірчак повідомили, що офіс займається розглядом скарг, аналізує проблематику й надає системні рекомендації з метою покращення законодавства.

Офіс вважає надважливою реформу .ДПС та ДМС. Також важливим є ліквідація Податкової міліції та інших економічних підрозділів і створення єдиного аналітичного органу з боротьби із економічними злочинами. Офіс сподівається, що Бюро фінансових розслідувань буде створене якнайшвидше.

Топ-5 у відсотках від загальної кількості скарг виглядає так:

60% скарг – податкові питання (оскарження податкових перевірок, блокування податкових накладних, щодо розірвання електронних договорів, по 212 статті КПК);

13% скарг – дії правохоронних органів;

10% – дії Мінюсту (зокрема, рейдерство);

8% – державні регулятори;

5% – дії митної служби.

Офіс готовий розглянути питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал у контексті зменшення дискреції та корупції та повідомить про результати аналізу.

Проєкт нового Закону про бізнес-омбудсмена перебуває зараз на погодженні представників влади, офіс омбудсмена вважає його прийнятним. Чекають на реєстрацію законопроєкту.

Офіс також розглядає факти недобросовісної  поведінки  чиновників   ЦОВВ, які не відповідають на листи-звернення, не ведуть прийом.

За підсумками дискусії учасники домовилися обмінятись аналітикою щодо зазначених вище питань та погодили формат системної співпраці. Марчін Свенчіцький запевнив представників бізнес-асоціацій у зацікавленості отримувати швидкий зворотній зв’язок.

“Рекомендуємо звертатися за допомогою, готові швидко та якісно
співпрацювати із відповідальним бізнесом”, – додав омбудсмен.

Направити звернення чи скаргу можна онлайн:
https://boi.org.ua/complaint/online

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua