Щодо відповідності друкарського обладнання, картриджів, чорнил, фарб, тонерів та інших запасних частин до такого обладнання вимогам технічних регламентів

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: пн, 2019-07-08, 10:55

Мінекономрозвитку розглянуло лист Асоціації підприємств інформаційних технологій України № 060 від 13.06.2019 щодо відповідності друкарського обладнання, картриджів, чорнил, фарб, тонерів та інших запасних частин до такого обладнання вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 139.

Мінекономрозвитку вважає, що друкарське обладнання повинне містити маркування знаком відповідності технічним регламентам.

Мінекономрозвитку також робить висновок, що картриджі для принтерів вважаються електричним та електронним обладнанням, а тому мають відповідати
вимогам щодо обмеження вмісту в них небезпечних речовин згідно з вимогами Технічного регламенту. 

Мінекономрозвитку також вважає що кабелі повинні відповідати вимогам Технічного регламенту, за винятком випадків, якщо вони належать до електричного та електронного обладнання, на яке не поширюється дія Технічного регламенту, або якщо до таких кабелів встановлені певні винятки.

Водночас, оскільки фарби, тонери, сервісні суміші, чорнила в пластикових пляшках не відповідають визначенню, встановленому підпунктом 10 пункту 8 Технічного регламенту, а тому не вважаються електричним та електронним обладнанням і вимоги встановлені Технічним регламентом на таку продукцію не поширюються.

Маркування знаком відповідності технічним регламентам наноситься виключно на готове електричне та електронне обладнання, а тому відсутня необхідність нанесення знаку відповідності технічним регламентам на складові або замінні частини такого обладнання.

Міністерство звертає увагу, що їх лист має лише інформаційний характер і не встановлює правових норм.

Повний текст відповіді Мінекономрозвитку за посиланням...

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua