Звіту про роботу АПІТУ за період ІI квартал 2016 – І квартал 2017

Надіслав: Тетяна Руденко , дата: чт, 2017-06-08, 12:37

Звіту про роботу АПІТУ

за період ІI квартал 2016 – І квартал 2017
на Загальних зборах 25 квітня 2017

1.    За звітний період до Асоціації вступили 10  нових членів – 6 дійсних і 4 асоційованих. 

Дійсні члени: ТОВ «ФЛАЙ ТЕХНОЛОДЖИ», RadioLine, Державне підприємство «Український державний центр радіочастот», ТОВ «ЦИФРОТЕХ», ТОВ «КАРМА ДІДЖІТАЛ ЛТД». ТОВ «Редмонд-Україна»

Асоційовані члени: ТОВ «АМРІТА КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ», ТОВ «ЮФ Вернер», АО "Арцінгер", ТОВ «ДІДЖІ ФЛАЙ».

Пропонується до виключення 10 компаній: 4 дійсних членів: ТОВ «ЕВЕРЕСТ» (заява про вихід), ПРЕДСТАВНИЦТВО «ЛОГІТЕК ЄВРОП С.А.» (припинення діяльності представництва), ТОВ «ІБМ Україна» (заява про вихід, заборгованість за два роки), Представництво «АСУС ГЛОБАЛ ПТЕ.ЛТД» (заява про вихід)
Група компаній Алло – замінили юридичну особу.

6 асоційованих членів: Е-Консалтинг, ТОВ «АЙТІ-СОЛЮШНС», КПМГ, ТОВ «МАГНУССОН» – заявили про вихід, ТОВ «Юридичний центр правового партнерства» – несплата внесків, ТОВ «Управлінська компанія» – припинила діяльність 

Загальне число членів: 64, в т.ч 41 дійсних і 23 асоційованих.

2.    Правління АПІТУ провело 11 очних засідань та приймало рішення шляхом опитування за результатами електронного листування у розсилці Правління.

3.    Захист і лобіювання спільних інтересів компаній - членів АПІТУ

3.1.    Розвиток цивілізованого ринку, рівних умов конкуренції:

3.1.1.    В рамках укладеного в 2014 році Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між АПІТУ, АУІПЕ та ДФСУ, за 2016 рік до ДФСУ та регіональних митниць направлено 75 листи, в т.ч. 59 листи з інформацією щодо рівня цін на найдешевші (у своїх діапазонах технічних характеристик та торгових марок) моделі ІТ товарів, а також 16 листів з інформацією щодо фактів митного оформлення з ознаками порушення митного та податкового законодавства, в т.ч. заниження митної вартості.

3.1.2.    АПІТУ зверталася до органів державної влади (СБУ) щодо можливого використання сфери електронної комерції у протиправній діяльності. 

3.1.3.    АПІТУ надавала органам державної влади інформацію про реалізацію авторесиверів, ввезених з ознаками порушення митного та податкового законодавства України 

3.1.4.    Представники АПІТУ провели зустріч з головою ДФСУ та керівниками окремих департаментів, зокрема юридичного, щодо  шляхів співпраці АПІТУ та ДФС для зменшення тіньового імпорту. 

3.1.5.    АПІТУ розробила ряд законодавчих пропозицій, спрямованих на кардинальне зменшення тіньового імпорту.

3.1.6.    АПІТУ подала доповнення для включення до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій та внесення змін до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів", підготовлений з метою реалізації абзацу другого підпункту "а" підпункту 4 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України від 20.12.2016 № 1791-ІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення балансованості бюджетних надходжень у 2017 році".

3.2.    Участь у Громадських радах та експертних групах:

3.2.1.    Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України (О. Ткаченко, Епсон);

3.2.2.    Громадські ради при Міністерстві інформаційної політики України, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, а також Адміністрації Держспецзв’язку (Е. Шнурко–Табакова);

3.2.3.    Представники АПІТУ регулярно беруть участь у засіданнях консультативних рад при державних органах, круглих столах, конференціях і т.п.

4.    Робота спеціалізованих робочих органів АПІТУ для спільного вирішення галузевих проблем:

4.1.    В АПІТУ створено п’ять комітетів: Комітет імпортерів, Комітет з ПЗ, Комітет роздрібної торгівлі і е-комерції, Комітет з освіти, PR та Юридичний комітети, а також робоча група з питань організацій управління колективними правами інтелектуальної власності, спільна робоча група АПІТУ та АУІПЕ з питань взаємодії з ДФСУ в рамках Меморандуму. За звітний період проведено:

4.1.1.    3 засідання Комітету імпортерів.

4.1.2.    2 засідання Комітету з освіти.

4.1.3.    2 засідання PR Комітету

4.2.    В два етапи проведено Стратегічну сесію АПІТУ

4.3.    Щоквартально проводилися зустрічі по збору даних для оцінки ІТ-ринку.

5.    Співробітництво з партнерами:

5.1.    АПІТУ є членом коаліцій 

  • «За детінізацію економіки»
  • АПІТУ є членом коаліції «За ліберальну податкову реформу»
  • АПІТУ є членом бізнес-коаліції «Громадська платформа «Податки для економічної свободи».

5.2.    АПІТУ виступила інформаційними партнером близько 20 заходів.

6.    Неформальні зустрічі представників компаній – членів АПІТУ: 

6.1.    «Зустрічі з цікавими людьми»: зустріч з Тетяною Остріковою.

6.2.    Новорічна зустріч.