Ви є тут

Про проблеми з оформленням санітарно-епідеміологічних висновків

Асоціація підприємств інформаційних технологій України звернулася до Кабінету Міністрів України щодо нагальної проблеми з оформленням санітарно-епідеміологічних висновків.

Згідно з чинним законодавством висновки санітарно-епідеміологічної експертизи необхідно оформлювати на всі товари, що вводяться в обіг (включаючи запасні частини до приладів). 

З липня 2016 року розпочалися значні ускладнення з отриманням таких висновків. Від того часу і до сьогодні висновки оформлюються у два етапи : 

  1. Отримання протоколу експертизи, що видається експертною комісією з питань державної санітарно-епідеміологічної експертизи (3-5 днів) 
  2. Отримання висновку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (1-6 місяців). 

Держпродспоживслужба листом від 30 березня 2017 р. № 602-123-14/122/1257  фактично заборонила експертним комісіям видавати заявникам на руки протоколи експертизи. Також маємо інформацію, що митні органи приймають лише висновки. 

Такі строки введення товару у вільний обіг значно ускладнюють легальне проходження митних процедур і створюють передумови до застосування корупційної складової для прискорення отримання відповідних гігієнічних висновків. 

З введенням у дію зазначеного листа корупційна складова стає безальтернативним рішенням для здійснення операцій купівлі-продажу товарів. 

У зв’язку з цим АПІТУ запропонувала: 

  1. Затвердити постановою КМУ «Перелік товарів (з описом та кодом згідно з кодом УКТЗЕД), що не потребують проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи», ініційований Держпродспоживслужбою. 
  2. Регламентувати строки оформлення гігієнічних висновків на рівні законодавства України з терміном не більше 10 робочих днів з моменту подачі заявки до відповідних органів Держпродспоживслужби. 
  3. Законодавчо закріпити норму, що відміняє отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи у разі, якщо на товар поширюється дія відповідного технічного регламенту. 
  4. Розслідувати бездіяльність Держпродспоживслужби у період з липня 2016 року по теперішній час, що призвела до створення корупційної складової при оформленні висновків санітарно-епідеміологічної експертизи. 

АПІТУ також звернулася з проханням про підтримку до партнерів у бізнес-коаліціях, учасницею яких є Асоціація. 

030_Лист_КМУ_санепідемвисновки.pdf

030_Додаток_до листа санепідемвисновки.pdf