Комітет з питань цифрової трансформації презентував перші напрацювання щодо розв’язанням проблеми сірого імпорту мобільних терміналів

Надіслав: Офіс АПІТУ , дата: ср, 2021-08-11, 08:32

Комітет з питань цифрової трансформації презентував перші напрацювання робочої групи, що займається законодавчим розв’язанням проблеми сірого імпорту мобільних терміналів. У складі робочої групи — Ю. Пероганич, генеральний директор АПІТУ.

Члени Комітету підготували до обговорення законопроєкт про внесення змін до Закону «Про електронні комунікації» щодо захисту інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг.

Документ спрямований на комплексне вирішення низки проблем: незаконний ринковий обіг кінцевого обладнання мобільного зв’язку, контрафакт, викрадення мобільних пристроїв, корупція, несанкціоноване втручання в програмне забезпечення, що передбачає зміну ІМЕІ, заниження вартості та ухилення від сплати податків та митних платежів.

Законопроєкт вводить поняття «обмеження доступу кінцевого обладнання мобільного зв’язку». Цей елемент допоможе боротися з крадіжками, клонами, підробками, контрафактним обладнанням та сприятиме невідворотності покарання. Також пропонується створення автоматизованої інформаційної системи обліку міжнародних ідентифікаторів та реєстр ідентифікаторів, у яких міжнародні ідентифікатори отримують один з трьох можливих статусів:

1 – дозволений;

2 – тимчасово дозволений;

3 – заборонений до застосування в електронній комунікаційній мережі мобільного зв’язку.

Згідно з дослідженням компанії GFK, у 2019 році без належних митних процедур і повної сплати податків і зборів в Україну було ввезено 29 % смартфонів на суму 8,5 млрд грн.

За прогнозами Ukraine Economic Outlook, у 2021 році втрати держбюджету від контрабанди техніки та електроніки очікуються на рівні майже 1 млрд дол. США. Попри зменшення обсягів зовнішньоторговельних операцій та поширення пандемії COVID-19, обсяги сірого імпорту середнього та преміального сегментів продукції зросли на 9% у порівнянні з минулим роком.

Прийняття цього Закону стане важливим кроком у гармонізації з нормами Європейського Союзу та приведенні українського законодавства відповідно до вимог Міжнародного союзу електрозв’язку.

Ознайомитися з текстом законопроєкту за посиланням.

Вітаємо на сайті АПІТУ!

Уподобайте нас у FaceBook: http://facebook.com/apitu.org.ua