Ви є тут

Новина від: Юрій Пероганич

Асоціація підприємств інформаційних технологій України обрала нове керівництво і визначила напрями роботи на майбутнє.

25 квітня 2017 року відбулися Загальні збори Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Збори прийняли Основні напрями роботи АПІТУ на 2017/2018, створили Комітет з розвитку та обрали на два роки новий склад правління та ревізійної комісії.

До Правління увійшли: Борис Белянський, МТІ, Володимир Костенко, ERC , Андрій Панасюк, ІКС-Маркет, Олександр Радченко, Навігатор, Олександра Ткаченко, Епсон, Микола Фабро, Інвестком, Ігор Федченко, SI BIS, Елліна Шнурко-Табакова, СофтПрес.

До Ревізійної комісії обрані Юрій Гречишкін, НВП Енглер, Андрій Кожан, Карма Діджітал, Ігор Cоболєв-Терещенко, Mobile IT.

Члени правління одноголосно обрали головою правління Елліну Шнурко-Табакову — видавця і громадського діяча.

Про проблеми з оформленням санітарно-епідеміологічних висновків

Асоціація підприємств інформаційних технологій України звернулася до Кабінету Міністрів України щодо нагальної проблеми з оформленням санітарно-епідеміологічних висновків.

Згідно з чинним законодавством висновки санітарно-епідеміологічної експертизи необхідно оформлювати на всі товари, що вводяться в обіг (включаючи запасні частини до приладів). 

Класифікатор: 

«Цифровая экономика и ее влияние на отраслевые трансформации»

Украинский журнал о финтехе и диджитал-экономике Future совместно с британским финтех-медиа The FinTech Times в рамках дискуссионной площадки FUTURE INNOVATION LAB в партнерстве с Deloitte в Украине, Idf Reforms Lab, High Tech Office Украина, Distributed Lab, Softinvest Holding, АПИТУ, СК «АХА Страхование» проведут трансфьюжн-сессию на тему: «Цифровая экономика и ее влияние на отраслевые трансформации».

В мероприятии примут участие представители госсектора, а также корпоративного сектора из различных отраслей экономики (от классического банкинга и страхования до аграрного рынка и телекома).

Цель – показать, как инновационные технологии трансформируют экономику в отраслевом разрезе, а также презентовать инновационные корпоративные отраслевые кейсы и кейсы госсектора.

Класифікатор: 

Серед найбільших платників податків — члени АПІТУ

На Львівщині відзначили найбільших експортерів та імпортерів.

У четвер, 16 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із керівниками митних постів, контролюючих органів, а також суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). На нараді обговорили співпрацю між владою області та підприємцями ЗЕД при здійсненні імпортно-експортних операцій, а також інвестування митних коштів у дорожнє господарство.

Директор з логістики групи компаній ERC Олександр Циганенко (праворуч) отримує Почесну грамоту від голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки

З цієї нагоди також відзначили й найбільших платників Львівської митниці ДФС у 2016 році. За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток економіки Львівщини Олег Синютка урочисто вручив почесні грамоти облдержадміністрації підприємцям, котрі торік найбільше сплатили до державного та місцевих бюджетів. Також відповідні подяки вручили й очільники фіскальної та митної служб.

Серед найбільших платників Львівської митниці ДФС — група компаній ERC.

Класифікатор: 

I Економічний форум відбудеться 10 березня

Лого організаторів

Форум «Економічні реформи: порядок денний-2017, пріоритети бізнесу» відбудеться «10» березня 2017 р.
 
Початок реєстрації: 14:30Київ, вул В. Житомирська, 33. Chamber Plaza (зал Торгово-промислової Палати України).
 
Форум покликаний спільно, у публічній дискусії, за участі представників влади, представників бізнес-об‘єднань та експертного середовища, погодити порядок денний першочергових кроків для економічного розвитку країни. Питання до обговорення:
 1. Що необхідно зробити для збільшення інвестиційної привабливості України?
 2. Які ключові зміни необхідні у податковій системі України?
 3. Який рівень видатків держбюджету оптимальний для України?
 4. Яка ефективна модель співпраці бізнес об‘єднань, експертного середовища та влади.
Запрошені учасники:
 • Кубів Степан – Перший віце-перм‘єр міністр, Міністр економічного розвитку та торгівлі
 • Данилюк Олександр – Міністр фінансів України
 • Євгеній Капінус – Держсекретар Міністерства фінансів
 • Южаніна Ніна – народний депутат України, голова Комітету ВР з податкової політики
 • Представник Коаліції «За детінізацію економіки»
 • Координатор Коаліції «За ліберальну податкову реформу»
 • Представник Платформи «Податки для економічної свободи»
 • Пасхавер Олександр – президент Центру економічного розвитку
 • Несходовський Ілля - директор Інституту соціально-економічної трансформації, експерт РПР
 • Вишлінський Гліб – виконавчий директор Центру економічної стратегії
 • Дубровський Володимир – старший економіст CASE Ukraine, експерт РПР
 • Ігор Бураковський - директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій
 • Кухта Павло – економіст, заступник голови Стратегічної групи радників Прем‘єр міністра
 • Юрій Романенко, Український інститут майбутнього
Попередня реєстрація: https://economic-forum.com.ua/ Для довідок: моб.: (097) 642-25-55
 
Додатково: Протягом 2016 року було напрацьовано та прийнято ряд важливих змін до Податкового кодексу, які покращили податкову систему України та інших нормативно правових актів щодо дерегуляції та макростабілізації, що вцілому покращило економічну ситуацію в країні. В той же час багато важливих змін не було реалізовано, серед яких:
 • перехід до моделі оподаткування розподіленого прибутку,
 • покращення контролю за офшорними схемами (удосконалення системи контролю за трансфертним ціноутворенням, покращення правил тонкої капіталізації),
 • модифікація податку на нерухоме майно,
 • демонополізація ринків,
 • інституціональна реформа митниці,
 • створення єдиного органу для роботи з економічними злочинами – служби фінансових розслідувань,
 • подальше зниження навантаження на ФЗП,
 • скорочення неефективних видатків бюджету,
 • запровадження електронних акцизів та цифрових РРО тощо.

Зважаючи на несприятливу геополітичну ситуацію, яка склалась для України у 2017 році, вважаємо необхідним активізувати внутрішні резерви країни, терміново погодити та прийняти до кінця року необхідні зміни до Податкового, Бюджетного кодексів, інші нормативно-правові акти, що призведе до детінізації реальних секторів економіки, стрімкого економічного росту, підвищення конкурентно спроможності України та покращення якості життя.

Організатори форуму:
 • Коаліція «За детінізацію економіки»
 • Коаліція «За ліберальну податкову реформу»
 • Бізнес-коаліція «Громадська платформа «Податки для економічної свободи»»

Асоціація підприємств інформаційних технологій України є учасницею всіх трьох зазначених коаліцій.

Сьогодні в музеї історії Києва

16716131_1308445122545278_2873849023502661944_oНеурочиста передача дуже корисного прострою Lesko Kromplitz від спеціального фонду членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України - АПІТУ (ПК-моноблок Apple A1419 iMac 27" Retina 5K QC i5 3.3GHz/8GB/1TB/AMD Radeon R9 M290 2GB).

Ми намагалися зробити технічну та організаційну підготовку виставок та матеріалів легшою та ефективною. Якісний інформаційний продукт, котрий буде цікавий громаді, неможливо зробити «на колінах», тому необхідна якісна техніка, яка дозволятиме контролювати увесь процес відбору, обробки фотографій та фотоальбомів.

Promka Plakat.inddВже сьогодні, в Музей історії Києва/Музей истории Киева/Museum of Kyiv history відкривається виставка Lesko Kromplitz "Промка", що присвячена Авдіївській промзоні та її захисникам. Разом з цим відбудеться презентація однойменної фотокниги. 
Початок о 17:00.

Класифікатор: 

Відбулася стратегічна сесія АПІТУ

4 лютого 2017 за рішенням Правління АПІТУ проведено стратегічну сесію «Актуальні питання діяльності АПІТУ: місія, цілі, завдання, інформаційна політика 2017 року».
 
З часу попередньої стратегічної сесії пройшло майже чотири роки, її результати вплинули на розвиток асоціації - системну роботу в законодавчому полі України, вплив на ринок споживання ІТ, підвищення кількості та якості сервісів для членів асоціації.
Класифікатор: 

З Новим роком

Хай 2017 принесе мир, радість, достаток у кожну родину! Щастя вам, друзі, і добра!!!

20161130_122620

Традиційне вітання з Новим роком і Різдвом — ілюструємо картиною від художниці Тетяни Кобзар

У законопроекті 5132 запропоновано компроміс

Тарас Козак

Джерело: https://www.facebook.com/t.m.kozak/posts/1872950729648153

В мережі розгортається протистояння навколо однієї новації в законопроекті #5132, яка впроваджує обов'язковість використання касових апаратів при торгівлі складною технікою (на яку поширюється гарантійний ремонт).

Частина експертів вважає, що така норма закону - це атака на малий бізнес, вбачаючи за нею лобізм великих магазинів та/або постачальників РРО.

Я підтримую іншу сторону. Поясню чому.

Мені вкрай не подобається, коли в супер- чи гіпермаркетах, великих мережевих магазинах, гігантах інтернет-торгівлі в чеку на продаж товару замість реальної корпорації стоїть такий собі ФОП "Голопупенко". А на сусідній касі - ФОП "Босоноженко". І торгують тим же товаром.

Це малий бізнес? Ні, це мімікрія під нього, "схеми" з єдиною метою - податкова оптимізація. Саме оптимізація, а не ухилення від сплати податків, бо закон має такі "дірки".

Маємо негативні наслідки - великий попит на контрабанду при імпорті, "скрутки", які дозволяють махінації з ПДВ, витіснення з ринку легального бізнесу із-за неконкурентних умов (схемщики економлять до 15-20% на ціні товару). І несплачені податки.

У Європі це питання давно вирішене - усі торгівці (крім газетярів та чистильщиків взяття) зобов'язані проводити всі операції через касові апарати. І малий бізнес там розвивається досить непогано.

Звісно, у нас гірші умови. В Україні є бандитська фіскальна служба та податкова міліція, які держава не хоче (чи вже й не може) поставити в рамки. І торгівці бідніші - не кожному по кишені купити й обслуговувати дороге фіскальне обладнання.

Тому, на мій погляд, у ПЗУ #5132 запропоновано певний компроміс - зобов'язати ставити РРО лише там, де йде торгівля серйозним товаром, який має гарантійний період. А реально малому бізнесу продовжити канікули без касових апаратів.

Прес-конференція АПІТУ «Про відкликання ініціативи зниження порогу безподаткового імпорту поштою і в експрес-відправленнях»

9 грудня 2016 в інформаційному агентстві Інтерфакс (Київ, вул. Рейтарська, 8/5а) відбулася прес-конференція, організована Асоціацією підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ).
 
Запис онлайн-трансляції:
 
 
Тема прес-конференції: «Про відкликання ініціативи зниження порогу безподаткового імпорту поштою і в експрес-відправленнях» 
 
У заході взяли участ:
 • Шнурко-Табакова Елліна Володимирівна – голова Правління АПІТУ
 • Башлаков Сергій Вячеславович – депутат Київради.
 • Пероганич Юрій Йосипович – генеральний директор АПІТУ
Класифікатор: 

Заява про відкликання ініціативи

Шановні панове!

Громадянська позиція, умови ведення легального бізнесу в країні, стан бюджету, необхідність змін існуючого стану речей, дозволяють піднімати іноді непопулярні теми.

Одна з них, з різних причин, викликала серйозне обговорення і негатив у суспільстві і дозволила, тим самим, привернути увагу до ще більш серйозних тем і коментарів з приводу трактувань частини пропозицій і ініціатив ассосіації

Правління АПІТУ заявляє:

Новий податок: інтернет-покупки подорожчають

Джерело: Forbes Україна

Мінфін отримав пропозицію оподатковувати покупки, які перевищують 22 євро

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) відправила до Мінфіну пропозицію знизити вартість неоподатковуваних покупок у закордонних інтернет-магазинах з 150 євро на місяць до 22 євро. Ця пропозиція, в певному сенсі, була сформована на противагу іншій ініціативі ─ законопроекту про скасування податку на додану вартість в Україні.

Шатун за 22 евро, или все оттенки серого импорта в Украину

grey-money

 

Историческая справка

Ассоциация Предприятий Информационных технологий АПИТУ 31.07.2014 провела круглый стол «Легальный рынок ИТ-товаров – близкая реальность». 14.08.2014 был подписан Меморандум про сотрудничество с ДФСУ. В 2015 году вместе с восемью профильными ассоциациями был разработан порядок взаимодействия с ДФС, который до сих пор не подписан. 17.05.2016 – проведен Круглый стол «Теневой импорт ИТ-товаров и потребительской электроники – основные схемы и поиск путей противодействия». С августа 2014 года направлено 223 письма о противодействии теневому импорту: о занижении цен на ИТ-товары – 168, о признаках нарушения таможенных правил – 34, предложений о совершенствовании законодательства – 21.

7 ноября 2016 года было опубликовано письмо АПИТУ заместителю Министра финансов Украины о законодательной инициативе, направленной на уменьшение теневого импорта и, соответственно, дополнительными возможностями пополнения государственного бюджета.

В частности, в инициативу входило предложение, поддержанное большинством Правления АПИТУ, о понижении норм безналогового ввоза товара через посылки до порога 22 евро, принятых как самый либеральный порог в странах ЕС. Эта цифра фигурирует как «стоимость, которой можно пренебречь».

Коментар Виконавчої адміністрації АПІТУ

Боротьба з тіньовим імпортом – завжди була серед основних пріоритетів АПІТУ. Загальні збори АПІТУ у травні 2016 підтвердили це в черговий раз, вказавши, що обілення імпорту є одним із основних напрямів діяльності Асоціації на 2016-2017 роки

Тіньовий імпорт шкодить легальним імпортерам, котрі чесно сплачують усі належні податки (це ПДВ, мито і акциз), адже товари, ввезені недобросовісними імпортерами тіньовим способом без сплати податків – в середньому на 20% дешевші і займають все більшу частку ринку. В нерівних конкурентних умовах легальний бізнес змушений переходити на нелегальні схеми, або закриватися. 

Сторінки

Підписатися на RSS - Новина від: Юрій Пероганич